Uusehitised

Keldri ukse maakividest põsed (2023)

 

2023a septembris võtsin vahele ühe pisema töö milleks oli maapealse keldri uksele muldkeha toestuseks müürijuppide ladumine. Praktiline ning dekoratiivne, kaks ühes. Seekord polnud tegu vana müüri taastmaisega vaid uue rajamisega. 

Alustuseks koorisin maapinna tulevase müüri alt kuni savini, seejärel lisasin padjaks ca 10cm kihi liiva, et saaks esimesi kive pareminipaika sättida. 

Loe edasi...

Maakeldri fassaad (2021)

 

Aasta lõpupoole, kui suuremad tööd said valmis, võtsin ette ühe maakeldri fassaadi rajamise Viljanid maakonnas, Halliste kandis. 

Talu peremehel oli soov taas rajada maakelder samale kohale, kus see algselt oli olnud. Vanast keldrist ei olnud säilinud midagi peale mälestuste ja asukoha. Kui töödega alustasin oli keldri karp juba valmis ning minu ülesandeks oli sellele rajada põllukividest fassaad ning jupike treppi.

Loe edasi...

Tellistest laotud põrand Viljandis (2021)

 

Vahel satub maakivide ladumise vahele ka teistlaadi töid. Seekord sain laduda ühele vana hoone keldrile tellistest põranda. Esimene pilt mis avanes oli üsna kole, nagu ka allpool olevalt pildilt näha. 

Kuna algselt oli kelder väga madal ja sirge seljaga seal käia ei õnnestunud, langetasin keldri põrandat esmalt ca 20...30cm.

Loe edasi...

Maakividest lehtla (2020)

 

2020a jääb ilmselt kõigile meelde tänu COVID viirusele, eraldatusele ja kodukontoris töötamisele. Ehitajatele tähendas see hapukurgi-hooaega. Segumasinat ju köögi lauale ei tõsta. Aga eks igas halvas on ka midagi head. Sain ette võtta juba pikalt plaanitud lehtla ehitamise oma koduse aia nurka. Kõikidel vabadel hetkedel olin iseendale tellijaks. Maakivi tööd on suhteliselt individualistlik ala ning see ei vaja suurt brigaadi, enamasti ma töötangi üksinda. Sestap sain siiski turvaliselt tööde teha ka sellel segasel perioodil ja lehtla valmimine võttis pea terve aasta. Kaevetöödega alustasin märtsis ja avamis pidu toimus septembri lõpus. 

Et ametile truuks jääda, tegin selle ikka maakividest ja vanadest tellistest.

Loe edasi...

Maakividest aida väravate laiendamine (2014)

 

Antud projekti käigus tuli laiendada olemasoleva maakividest aida väravaid. Allolevatel piltidel on näha väravad enne töödega alustamist ning peale tööde lõpetamist. Tööde käigus tuli osaliselt eemaldada vana maakivimüüri värava külgedelt, eemaldada ja taastada tellistest müüritis ning laduda uued ja pisut laugemad värava kaared.

Loe edasi...

Pähksaare (2014)

 

Pähksaare objekti puhul oli tegemist uusehitusega, mille juures sai kasutatud ohtralt maakive. Enne töödega alustamist oli seal ainult igav liiv ja tühi väli aga siis hakkas midagi vaikselt kerkima.

Loe edasi...