Purskkaevud

Tallinna Linnahalli paekividest postament (2023)

Paekividest laotud postament Tallinna Linnahalli kõrval

 

2023a  kevadel laekus minu postkasti huvitav pakkumine, teha laguneva Tallinna Linnahalli soditud paekividest postament sinna samma kõrvale (kunsti projekti raames). Sellist võimalust ei avane igapäev ning haarasin võimalusest. Peale mõningast bürokraatiat lõime käed ja augustis hakkasime tööle. Kliendi soov oli eelistada kive, mis olid grafitiga kaetud ja paigutada nii, et värviga kaetud küljed jääks ikka nähtavale (nii on tänapäeval moodsam). Määritud kivid kogusime sealtsamast kõrvalt lagunenud müürist. Polnud vaja väga kaugelt otsida. Selliste kivide leidmine õnneks ei olnud väga keeruline. Kõik olid värgviga. Peaaegu. Kui oleks pidanud puhtaid kive eelistama, oleks tulnud materjali kusagilt kaugemalt otsida, kuhu noorus pole oma allkirja veel suutnud jätta. 

Loe edasi...

Graniitkillustikus draakonitega purskkaev (2013)

 

Ühel toredal päeval tekkis idee teha oma koduaeda purskkaev. Selleks, et see ka lastele põnevam oleks, otsustasin läheneda sellele ülesandele loominguliselt ja nii need vett sülgavad draakondi sündisid.

Loe edasi...

Lõhutud maakividest purskkaev (2011)

 

2011a kevadel sain tellimuse maakividest purskkaevu ehitamiseks. Tegemist oli põneva ja omapärase ettevõtmisega. Purskkaevu serva müüri ladusin lõhutud graniitkividest. Serva ladumisel kasutasin kohapealt leitud vanu käsitöö telliseid.

Loe edasi...