Aiad ja postid

Graniitkividest aed koos akna ja draakoniga (2021)

 

Varakevadel, kui lumi sulas ja käed sügelesid aga ilmad veel ei võimaldanud kliendi objektidel töid alustada, võtsin ette oma koduse aia renoveerimise ja otsustasin puitlippidest aia asendada graniitkividest aiaga. Vundamendi kraavi kaevamisel selgus, et mulla kihi all paiknes täitepinnas, mille all oli kiht mulda ja selle all omakordakorralik savipinnas. Lõppkokkuvõtteks tuli kaevata ca meetri sügavusele enne kui sai hakata midagi tagasi panema. Vundmaendi kraavi põhja täitsin liivaga ning sealt edasi juba erinevad materjali jäägid (pisemad maakivid, poolikud tellised jne) mida nähtavale kohale panna ei sobi aga utiliseerida ka ei raatsi. Kivide vahele läks täiteks liiv, mille tihendamiseks kasutasin ohtralt vett (oma kaevu eelised).

Ca 10...15cm sügavuselt maapinnast alustasin aia ladumist. Sideaineks kasutasin puhast lubja-liiva segu. 

Et aed oleks pisut omapärasem, ladusin keset aeda rõngakujulise moodustise, mis pisut meenutab vana hiina münti. Rõnga keskel on aken, et ka õhtu-päike aeda paistaks :). Selleks, et aknast pahad vaimud sisse ei lendaks, panin akna alla valvesse kurja draakoni. Sellega läks nii, et sattus kätte üks kivi mis kõnetas ja nägi juba algselt draakoni moodi välja. Pidin anatuke siit-sealt kaasa aitama ja voilaa. Lisaks kerge inspiratsioon Picasso piltidest ja koletis sai omale ühele küljele ka kaks silma.

Draakoni kivi polnud seekord ainuke, mis kõnetas. Ühest kivihunnikust vaatas mulle vastu üks halbade kommetega tüse mahvalda. Õngitsesin ta sealt välja, tuunisin natuke ja riputasin grillinurka seinale. Kükloobist Afrodite hoiab nüüd valvaslt pilku peal, et keegi vorstijuppi põrandale ei poetaks.