Aiad ja postid

Maakivi postidega ja tellistest võlviga värav (2019)

 

2019a tekkis soov katsetada kuidas peavad vastu maakividest laotud postid kui neile laduda tellistsest kahekordne võlv. Katsetamiseks tuleb valida koht, kus tellija on väga sõbralik ning objekt poleks väga kaugel, et seda inspekteerimas käia ja sellel pidavalt silma peal hoida. Loomulikult on selliseks kohaks oma enda kodu.

 maakividest postidega ja tellistest võlviga värav koos integreeritud Salvador Dali stiilis kellaga

Värava postid on laotud maakividest. Vasakus postis katsetasin musta pigmendiga vuugisegu ning parempoolses postis kollase pigmendiga vuugisegu. Maja numbri faasisin rooma numbrina musta graniitkivisse mis tundus ideaalselt selleks otstarbeks sobivat.

Aia võlvkaar on laotud vanadest käsitöö tellistest (19 saj. teine pool). Kaare keskele laotud sümboli jaoks sain inspiratsiooni Kalevipoja raamatu illustratsioonidest. 

Tänu oma aktiivsele jooksu harrastusele jäi rajaääres silma üks kummaline kivi, sellega kangastusid automaatselt silme ette Salvador Dali kellad. Mõte ei andnud rahu ja nii saigi hiljem kivile järgi mindud ning sellele numbrid ja seierid peale faasitud. Kivi kuju ma ei kohendanud. See on täpselt selline nagu loodus ta vorminud oli.

Võlvkaare vihma kaitseks kasutasin ca 150a vana tsaariaegset raudplekki.